Co obejmuje ubezpieczenie AC i czy warto je wykupić?

6 marca 2023

Ubezpieczenie AC to ubezpieczenie autocasco. Mowa tutaj o dobrowolnym ubezpieczeniu chroniącym pojazd przed różnego typu szkodami, czyli na przykład od kradzieży czy zniszczeniach spowodowanych przez zdarzenia losowe. Do tego dolicza się też wypadki, kolizje, pożary i tym podobne.

Czy warto wykupić ubezpieczenie AC?

Zdecydowanie warto rozważyć wykupienie ubezpieczenie AC, zwłaszcza wtedy, kiedy posiada się nowy bądź cenny pojazd. Drogie auto zawsze najlepiej zabezpieczyć przed szkodami. Okazuje się, że ubezpieczenie AC chroni pojazd przed szkodami powstałymi w wyniku zdarzeń losowych, czyli na przykład przez kradzież, zalanie czy gradobicie. W przypadku poniesienia takich szkód firma ubezpieczeniowa wypłaci właścicielowi polisy odszkodowanie, co pozwoli szybciej naprawić pojazd bądź zakupić nowy. Jeżeli celem jest kupno ubezpieczenia AC, trzeba przede wszystkim porównać oferty różnych przedsiębiorstw ubezpieczeniowych i dokładnie je przeanalizować. Niektóre mogą znacząco różnić się od siebie. Bardzo istotne jest to, żeby wziąć pod uwagę swoje potrzeby, a także warunki, w których użytkujemy auto. W praktyce jest tak, że pewna część ubezpieczeń autocasco obejmuje jedynie szkody wyrządzone przez innych kierowców, a nie szkody wyrządzone przez samego posiadacza polisy.

Ubezpieczenie autocasco

Ubezpieczenie AC to świetne rozwiązanie dla ludzi chcących chronić swoje cenne pojazdy przed poniesieniem szkód. Trzeba jednak zawsze dobrze przemyśleć, czy tego typu zakup jest opłacalny. W praktyce jest tak, że koszty ubezpieczenia autocasco są wyższe niż OC. Każdy powinien też wiedzieć o tym, że ubezpieczenie AC nie jest wymagane, jeżeli posiada się starszy bądź mniej wartościowy pojazd, którego koszt naprawy nie przekraczałby jego wartości. W tego typu sytuacji najlepiej wykupić tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jest ono wymagane prawnie i jego brak związany jest z wysoką karą pieniężną, punktami karnymi, a nawet z zabraniem prawa jazdy. Na zakup polisy autocasco decyduje się coraz więcej ludzi.