Ważne OC a wypadek

5 czerwca 2018

Coraz częściej policjanci dostrzegają negatywny wpływ raku ważnej polisy ubezpieczeniowej w kontekście zdarzeń drogowych do jakich dochodzi na terenie kontynentu europejskiego w ogóle. W naszym kraju natomiast sytuacja wydaje się być dużo gorsza niż w szeregu innych państw należących do Unii. Polska niestety przoduje także w lekkomyślności zmotoryzowanych, co przekłada się na nierozsądne zasiadanie za kierownicę nieubezpieczonych pojazdów.

Obowiązkowe OC jest bardzo ważne, ponieważ dzięki tej polisie mamy szansę uniknąć konsekwencji finansowych w razie, gdyby to z naszej winy spowodowane zostały nieszczęśliwe zdarzenia drogowe, w których ktoś zostanie poszkodowany bądź coś będzie uszkodzone. Kluczowe jest zatem przestrzeganie odgórnie ustalonych zasad obejmujących przymusowe wykupienie OC.

Z policyjnych statystyk ostatniego roku wynika, że na polskich drogach przemieszcza się aż dziewięćdziesiąt tysięcy zmotoryzowanych bez aktualnej polisy ubezpieczeniowej! Pamiętaj – jeżeli nie masz ważnego ubezpieczenia, poniesiesz koszty i nie masz co liczyć na odszkodowanie z polisy sprawcy, niezależnie od wymiaru szkód, jakie poniosłeś. Warto wspomnieć, że u naszych sąsiadów na Zachodzie, to jest w Niemczech, obowiązuje zasada, iż kierowca nie mający polisy OC nie może zarejestrować auta. To świetny sposób na zmuszenie zmotoryzowanych do zakupu polisy.