Uszkodzenie auta przez wichurę a ubezpieczenie AC

14 lutego 2022

Silne porywy wiatru to jedno z poważniejszych zagrożeń dla naszych pojazdów. Łamiące się gałęzie czy spadające drzewa mogą wyrządzić naprawdę duże szkody. Siła żywiołu jest nie do zatrzymania i niewątpliwie nie da się z nią wygrać. Można jednak zabezpieczyć się przed takimi zdarzeniami, wywołanymi przez niekorzystne warunki atmosferyczne.

Ubezpieczenie AC to doskonały sposób na ochronę pojazdu przed zdarzeniami, na które nie mamy wpływu. Autocasco obejmuje szkody wywołane przez wichurę. Jeśli nie posiadasz garażu i ciągle parkujesz pod drzewami, polisa AC może być doskonałym rozwiązaniem.

Ubezpieczenie AC a wichura

Podczas wichury nie trudno o spadającą gałąź czy inne przedmioty, które mogą zagrozić naszej karoserii. Podczas takich warunków, kierowcy niechętnie spoglądają za okno.

Posiadacze ubezpieczenia AC są o tyle w komfortowej sytuacji, że w przypadku szkody powstałej w wyniku działania wichury dostaną odpowiednie odszkodowanie. Polisa AC to bez wątpienia dobre rozwiązanie, które zabezpieczy nas przed niekorzystnymi zdarzeniami.

Jak ubiegać się o odszkodowanie?

Najważniejsza jest dokumentacja zdjęciowa wszelkich uszkodzeń. Warto także zorientować się czy nie ma żadnych świadków całego zajścia. Zeznania osób postronnych mogą być bardzo przydatne. Po przygotowaniu dokumentacji zdjęciowej, szkodę należy zgłosić w odpowiednim terminie. Po otrzymaniu zgłoszenia, towarzystwo ubezpieczeniowe robi odpowiednie rozeznanie i ocenia wartość poniesionych szkód.

Czy mogę mieć problemy z otrzymaniem odszkodowania?

Zdarzają się sytuacje, w których towarzystwa ubezpieczeniowe uchylają się od wypłacenia odszkodowania, bądź mocno je zaniżają.
Ubezpieczyciele mogą znacząco zaniżyć wartość strat, gdy dojdzie do zaniedbania ze strony właściciela pojazdu. Kierowca ma bowiem obowiązek, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć samochód przed uszkodzeniami.

Kierowca może nie otrzymać odszkodowania, gdy podczas zawierania umowy zadeklarował, że samochód będzie parkowany w garażu a w dniu zdarzenia stał przed posesją.