Umowa AC – na jak długo?

20 marca 2018

Jeżeli decydujesz się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, jakim jest standardowe autocasco, koniecznie powinieneś przeczytać regulamin Twojej przyszłej polisy zawartej w OWU. Jest tam wszystko odnośnie tego, jaki jest zakres ochrony, na czym ona polega, a także do czego zobowiązujesz się Ty, jako klient oraz Twój zakład ubezpieczeniowy. Kolejna kwestia to już tylko ustalenie okresu obowiązywania polisy.

Kilka możliwości

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie AC, to przede wszystkim obowiązujący jest termin wynoszący dwanaście miesięcy. Można także wykupić polisę na krótszy czas, ale jest to przeważnie wtedy, kiedy dokupujemy autocasco dodatkowo do już działającego i obowiązującego ubezpieczenia OC. Wówczas pakiet z AC jako dodatkiem jest uzupełnieniem, a jego warunki są ustalane indywidualnie. Warto wspomnieć także o kwestiach ewentualnego przedłużenia ubezpieczenia AC.

Czy samoistnie?

Nie ma w przypadku AC tak jak jest to z OC, to jest, że ubezpieczenie przedłuża się samoistnie, automatycznie, mechanicznie. Po upływie terminu określonego w umowie, ulega wygaśnięciu.