Ubezpieczenie Assistance – na co popatrzeć, nim kupimy

4 września 2017

auto
Do podstawowych rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych zalicza się polisę OC, jednak nie oznacza to, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnych innych możliwości zapewnienia kolejnej ochrony swojemu aut – znacznie szerszej niż podstawy, jakie prezentują ubezpieczyciele w zakresie OC. Jednym z ciekawych wariantów okazuje się natomiast ubezpieczenie Assistance.

Jest to nieobowiązkowe świadczenie, które powinno zostać wykupione niezależnie od tego, jak często korzystamy ze swojego pojazdu. W każdym przypadku jest to strzał w dziesiątkę dlatego, że w razie czego mamy święty spokój, wiedząc, że jesteśmy chronieni przez Assistance. Możemy w nagłych sytuacjach i pilnych awariach zwrócić się do ubezpieczyciela, a w ramach takich polis ma się dużo więcej niż gdy mowa o standardzie w postaci obligatoryjnego OC.

Jeżeli chcesz wybrać już opcję rozszerzoną, czyli nieobowiązkowe ubezpieczenie Assistance, warto dokonać najpierw gruntownego przeglądu dostępnych opcji, wybierając tę, która jest najbardziej optymalna. Możesz na przykład popatrzeć na branżowe serwisy internetowe, gdzie na pewno dostępne będą internetowe porównywarki. Dzięki temu zyskasz pełen komfort, bo bez fatygi w postaci wychodzenia na zewnątrz, dasz radę stosownie się przygotować, koncentrując na ofercie najbardziej dla Ciebie korzystnej.

Poproś o udzielenie Ci konkretnych wiadomości odnośnie tak zwanych zimowych wyłączeń, które uwzględniają przykładowo minimalne dystanse od domu. W związku z tym, w takich odległościach, gdy coś się stanie będziesz mógł liczyć na pomoc. Jest to bardzo ważne, bowiem dzięki temu jesteś ubezpieczony, kiedy będą niekorzystne warunki atmosferyczne, na przykład silne mrozy, niskie temperatury itd.

Warto, abyś pamiętał, że mini Assistance to wcale nie jest to samo co klasyczne Assistance. W tym wypadku w grę wchodzą znacznie mniejsze standardy, dlatego czasami taka okrojona wersja jest po prostu mało opłacalna. Sprawdź zatem, co dokładnie jest w tym pakiecie i nie daj się naciągnąć. Musisz więc sprawdzić każdy detal, nim na cokolwiek się zgodzisz.