Tańsza polisa AC? To możliwe!

27 września 2021

Jeśli chce się wykupić dodatkową polisę, czyli rozszerzone ubezpieczenie OC, to trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Kompleksowa polisa AC nie jest tania, ale są pewne sposoby na zmniejszenie wysokości składki. Pora je poznać, aby móc płacić mniej i jednocześnie być dobrze chronionym.

Co zrobić, aby zapłacić mniej za ubezpieczenie AC?

Każdy nowy kierowca zmaga się z problemem drogiego ubezpieczenia samochodowego. Wynika to z tego, że towarzystwa ubezpieczeniowe zabezpieczają się przed ryzykownym zachowaniem ze strony młodych kierowców. Brawurowa jazda i brak doświadczenia sprawiają, że nietrudno o wypadek. Możliwe jest obniżenie składki, jeśli dopisze się współwłaściciela samochodu w postaci doświadczonego kierowcy, który ma już przyznane korzystne zniżki. Warto też wiedzieć, że na całkowity koszt ubezpieczenia ma wpływ model i marka pojazdu oraz pojemność silnika. Jeśli ktoś nie chce wydawać wielu pieniędzy na polisę AC, to niestety musi zdecydować się z zakupu pojazdu o dużej mocy, rozwijających nieprzeciętne prędkości na drodze. Niewielka pojemność silnika sprawi, że składka AC nie będzie wysoka. Kolejną kwestią jest bezpieczna jazda, wystarczy rok poruszania się bez żadnej szkody, aby uzyskać nagrodę w postaci kilkudziesięcioprocentowej zniżki.

Opłacalnym rozwiązaniem jest też kupowanie ubezpieczenia w pakiecie. Warto wobec tego wybrać nawet najtańszy wariant OC i dodatkowo AC, NNW czy assistance. Ubezpieczając wszystko w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, możliwe staje się zmniejszenie kosztów (ochrona pojazdu, życia czy nawet nieruchomości). W celu znalezienia najkorzystniejszej oferty warto skorzystać z darmowych narzędzi w postaci porównywarek, dzięki czemu na podstawie wpisanych danych, potrzeb i oczekiwań, system automatycznie wyszuka najbardziej pasujące warianty ubezpieczenia AC. Stosując dodatkowe zabezpieczenie w pojeździe, również można uzyskać zniżkę, przykładem będzie instalacja systemu alarmowego czy prywatny garaż. Warto też wiedzieć, że nawet marka samochodu ma wpływa na wysokość składki ubezpieczenia AC. Na zniżki mogą liczyć właściciele aut popularnych marek, w przypadku których nie ma trudności ze znalezieniem części zamiennych.