Tanie OC – poradnik

25 lipca 2017

Tanie OC - poradnik

Nie musisz przepłacać za standardowe ubezpieczenie OC jakie musi mieć aktualnie każdy kierowca. Dużo jest możliwości pozwalających na znaczące zredukowanie stawek cenowych obowiązujących za ten rodzaj świadczeń. O nich nieco szerzej poniżej.

Warto abyś skorzystał ze zniżek należnych innym osobom. Ten charakterystyczny „trik” jak najbardziej jest opłacalnym zabiegiem w przypadku młodocianych kierowców, którzy mają stosunkowo niedługi staż bycia zmotoryzowanym. W tym przypadku bardzo istotne okazuje się chociażby dopisanie jako współwłaściciela pojazdu kogoś z naszych najbliższych, kto ma ten staż znacznie dłuższy – najczęściej wybiera się tu rodzeństwo czy też rodzica. Wtedy wysokość kwoty składkowej zostaje oszacowana na podstawie danych dotyczących osoby dłużej będącej kierowcą.

Dobrym wariantem okazuje się także opcja skorzystania z pakietu dealerskiego w momencie zakupu zupełnie nowego modelu pojazdu. Jest to skuteczne rozwiązanie, aby zaoszczędzić i to naprawdę sporo wtedy, kiedy decydujemy się na inwestycję w świeżo wypuszczony z hali produkcyjnej wóz, wprost z salonu. Pakiety te obejmują wszystkie rodzaje możliwych świadczeń komunikacyjnych, do jakich zalicza się nie tylko charakteryzowane tu OC, ale także AC, NNW i Assistance.

Na koniec jeszcze jedna porada – płać w całości. Jeżeli jednorazowo, od razu uiścisz odpowiednią sumę należną za OC możesz liczyć na oszczędności. Najczęściej błędem kierowców jest dzielenie płatności przykładowo na dwie równe raty. Wtedy niestety w ogólnym rozrachunku wychodzi nam znacznie drożej i jest to zdecydowanie mniej opłacalne.