Przed czym może ochronić AC?

17 października 2019

Posiadasz swój własny pojazd mechaniczny, ale do tej pory w kategorii wykupowania polis komunikacyjnych z zakresu ubezpieczenia samochodowe ograniczałeś się wyłącznie do standardowego OC, to jest polisy odpowiedzialności cywilnej, którą czy chce czy nie – musi mieć każdy właściciel auta? W takim wypadku na pewno strzałem w dziesiątkę okaże się postawienie dodatkowo na AC, tym bardziej jeżeli na co dzień wyznajesz złotą zasadę – przezorny zawsze ubezpieczony.

Musimy pamiętać, że AC, a więc Autocasco jest to wariant nie tylko komfortowy i często spotykany w praktycznie każdym jednym towarzystwie ubezpieczonym, ale przede wszystkim wygodny dlatego, że bez większych trudności możemy mając AC i klasyczne OC być chronieni kompleksowo. Nie ma wówczas większego znaczenia to, czy do nieszczęśliwego wypadku, w jakim uszkodzony został nasz wóz doszło w momencie, gdy to my zawiniliśmy na drodze, czy też inny uczestnik ruchu drogowego, zaś my przypadkowo, losowo w tym uczestniczyliśmy.

Oczywiście nie można generalizować w kwestii tego, na co dokładnie pozwala nam AC, ponieważ nie ma jednego określonego pakietu świadczeń, z jakimi wiąże się ten rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego, jak to z kolei ma miejsce w kwestii posiadania OC, czyli ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Z reguły jednakże towarzystwa ubezpieczeniowe starają się porównywać swoje oferty, chociażby dla czystej rywalizacji o klienta, i co za tym idzie- przeważnie zakres i wachlarz możliwości proponowanych w ramach AC jest do siebie dość zbliżony w większości firm oferujących tego rodzaju polisy.

młoda kobieta wymienia oponę w samochodzie