Porównanie OC i AC – dlaczego warto porównywać

21 lutego 2017

Porównanie OC i AC – dlaczego warto porównywać Myślisz o kupnie nowego samochodu? Wiesz już, że musi być funkcjonalny, przyjemny dla oka i bezawaryjny? W takim razie najwyższy czas na wybór odpowiedniego ubezpieczenia komunikacyjnego. Oczywiście możesz zdać się na znajomych czy na pierwszą lepszą firmę, która zaproponuje Ci ofertę ubezpieczenia samochodu. Jednak bez porównania polis OC i AC możesz stracić nawet pół tysiąca! A wystarczy nieco czasu i dostęp do Internetu, a już możesz stać się specem od ubezpieczeń OC i AC dzięki porównywarce ubezpieczeń OC i AC.

Składki OC są obowiązkowe. Ubezpieczenie OC chroni nas w przypadku stłuczki – nie musimy z własnej kieszeni płacić poszkodowanemu. Ubezpieczenia OC samochodów obowiązują przez rok, następnie mamy do wyboru przedłużenie lub skorzystanie z innej korzystnej oferty polisy OC. Jako doświadczeni kierowcy możemy liczyć na zniżki i lepsze warunki ubezpieczenia OC samochodu.
Porównanie ubezpieczeń AC pokazuje, że za ten rodzaj polisy wcale nie musimy zbyt wiele płacić. A jest ona bardzo przydatna – jeżeli nasze auto ucierpi w wyniku wydarzeń losowych lub też zostanie skradzione, ubezpieczyciel wypłaci nam odpowiednią kwotę.

Porównywarka ubezpieczeń OC i AC – jak działa

W porównywarce najpierw musimy podać nieco danych – markę, model, stan czy wiek naszego samochodu. Kwota za ubezpieczenie OC i AC zależy od wielu czynników: wieku kierowcy, samochodu, wielkości miejscowości i tak dalej. W niektórych przypadkach są też przewidziane zniżki, które mogą zależeć od danego ubezpieczyciela (a to pokaże nam nasza porównywarka).
Porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych szczególnie ważne może być dla młodego kierowcy, które szuka najtańszych polis OC i AC, a z racji braku doświadczenia musi płacić najwięcej. Niektórzy ubezpieczyciele starają się przekonać młodych, przygotowują korzystniejsze oferty specjalnie dla nich. Porównanie pokazuje kierowcy, gdzie jest taniej akurat w jego przypadku. Jedno porównanie składek OC i AC może być korzystne dla kierowcy w średnim wieku, inne porównanie – dla młodego kierowcy.

Porównanie ofert OC pozwoli nam nie przepłacać, a zaoszczędzone środki wykorzystać na usprawnienie samochodu. Oferty OC i AC mogą się znacznie różnić, dlatego nigdy nie wybierajmy w ciemno, zawsze korzystajmy z porównywarki.