Optymalne AC – jak wybrać?

11 kwietnia 2018

Wybór odpowiedniej dla Ciebie polisy ubezpieczeniowej z kategorii AC, czyli autocasco, powinien być uzależniony od kilku konkretnych kwestii, a to, jakie kryteria na optymalną selekcję muszą wpłynąć, dowiesz się z naszego niniejszego artykułu.

Idealny typ

Świetny wybór idealnej polisy ubezpieczeniowej AC powinien się opierać przede wszystkim na ustaleniu konkretnego towarzystwa. W tym celu dobrze jest popatrzeć na to, jaki jest zakres oraz warunki umowy proponowanej nowym konsumentom, decydującym się na zawarcie współpracy w ramach autocasco. W tym celu dobrze jest porównać kilka polis z różnych zakładów i na tej podstawie dokonać określonego wyboru.

Jak sprawdzić?

Istotnym czynnikiem, w zasadzie kluczowym jeśli chodzi o zakres ubezpieczenia autocasco, jest to, jakiego typu warunki zawarte zostały w OWU. Niewykluczone, że to właśnie od tego będzie stricte uzależniony Twój dobór polisy i zakładu ją proponującego.

Czym się kierować?

Najważniejsze jest jednak, aby kierować się interesującym nas zakresem ubezpieczenia. Polisa musi uwzględniać to, co dokładnie jest naszym zdaniem wymagane i przed czym chcemy się ukryć. Ponadto warto też zwrócić uwagę na wysokość odszkodowania proponowanego przez dany zakład.