Odebranie zniżek na OC – przykładowe sytuacje

5 czerwca 2018

Kiedy sprzedasz swój dotychczasowy pojazd i po upływie jakiegoś czasu zdecydujesz się na ponowną inwestycję w wóz, konieczne jest rzecz jasna nabycie dodatkowo polisy ubezpieczeniowej. Niemniej jednak zdarza się, że taki zmotoryzowany może nie posiadać już zniżek, które miał kiedyś. Dlaczego?

Wynikać to może z faktu, iż towarzystwo proponujące Ci daną ofertę polisową niestety potraktuje Cię jak zmotoryzowanego bez doświadczenia i bez stażu pracy. Nie jest bowiem w żadnym przypadku prawnie regulowany i normowany kodeksem drogowym czy obowiązującymi przepisami sposób naliczania zniżek. Wszystko jest uzależnione od tego, jak funkcjonuje określona firma. W związku z tym, trzeba patrzeć w regulamin, oferty przedstawiane klientom oraz ogólne warunki, jakimi kieruje się przedsiębiorstwo.

Obniżenie ceny polisy ubezpieczenia z kategorii komunikacyjne wynika z szacunków dotyczących prawdopodobieństwa powstania bądź niepowstania szkody z winy zmotoryzowanego. Jeżeli kierowca kiedyś był non stop mobilny, a później na pewien czas jazdy zaprzestał, przez towarzystwo ubezpieczeniowe jest uznawany za zmotoryzowanego, który mógł wyjść z wprawy, a więc może stwarzać zagrożenie związane z prowadzeniem pojazdu.