Obowiązkowe ubezpieczenie OC

23 sierpnia 2021

Zdecydowanie każdy kto posiada pojazd i chce się nim poruszać po drodze publicznej zdaje sobie sprawę z tego, że w tym przypadku jego ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Nie możemy zarejestrowanym pojazdem wyjechać na drogę publiczną w przypadku, gdy nie posiadamy takiej polisy. Jeżeli się na to zdecydujemy i przykładowo dojdzie do jakiegoś wypadku, będziemy musieli samodzielnie pokryć wszystkie wyrządzone szkody. W przeciwnym razie byłoby to opłacone z naszego OC. Zatem gdzie szukać dobrych ofert?

Najlepsze ubezpieczenie OC

Na pewno powinniśmy mieć świadomość tego, że tak naprawdę ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest w naszym kraju obowiązkowe i jak już wcześniej wspomniano, należy je wykupić odpowiednio wcześniej. Dlatego nie powinniśmy z tym czekać na ostatnią chwilę, ponieważ jeżeli chcemy znaleźć naprawdę bardzo dobrą ofertę, doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest kontakt z odpowiednim agentem ubezpieczeniowym, który znajdzie dla nas bardzo korzystne rozwiązanie.

Jak już wcześniej wspomniano nie warto czekać do ostatniego momentu, ponieważ takie formalności mogą trochę potrwać i tym samym warto sobie na spokojnie poszukać najlepszej dla nas oferty. Nie powinniśmy zapominać o tym, że obecnie cena ubezpieczenia OC jest uzależniona w dużej mierze od tego, ile lat ma nasz samochód. Jeżeli nie jest on dość nowy, a przykładowo kilkunastoletni, powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo ważne jest odłożenie sobie większej gotówki. Liczy się w tym przypadku także pojemność silnika, a na pewno towarzystwo bierze pod uwagę także nasze zniżki.

Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się również dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenia AC. Warto pamiętać, że takie ubezpieczenie AC jest bardzo opłacalne zwłaszcza w przypadku, gdy mamy nowy samochód. Bardzo często ubezpieczalnie nie godzą się na takie ubezpieczenie w przypadku starszych typów pojazdu. Decydując się na ubezpieczenie naszego pojazdu, warto wybrać renomowane przedsiębiorstwo, na przykład Ergo Hestię.