Kiedy OC?

12 października 2018

Autocasco, czy jak ktoś woli forma skrótowa – AC, to jedna z najchętniej wybieranych opcji w zakresie ubezpieczenia dodatkowego, czyli polis nieobligatoryjnych. Czym się ona charakteryzuje, dowiesz się z poniższych części naszego wirtualnego poradnika.

Autocasco jest nieobligatoryjnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, jakie pozwala ochronić nas przed uszkodzeniami mechanicznymi pojazdu, a także rozmaitymi zniszczeniami niezależnymi od człowieka, ale często wynikającymi z niesprzyjających warunków atmosferycznych – na przykład powodzi, wichur itd. Co więcej, Autocasco jest strzałem w dziesiątkę w przypadku, gdy nasz pojazd zostanie niefortunnie skradziony, a my zostajemy bez środka transportu.

W ramach AC gwarantowane jest przez firmy ubezpieczające naprawdę wiele. Przede wszystkim w grę wchodzą sytuacje zderzenia się pojazdów, zderzenia ze zwierzętami, zderzenia z przedmiotami, potrącenia osób, działań negatywnych osób trzecich, zjawisk pogodowych, klęsk żywiołowych, kradzieży całości pojazdu, czy też jego części.