Jakie korzyści daje ubezpieczenie AC?

14 grudnia 2021

Dla wielu osób już sama wizja płacenia ubezpieczenia OC jest czymś problematycznym, dlatego nawet nie rozważają wykupienia dodatkowych polis. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nawet jeśli ktoś jeździ przepisowo, to może dojść do różnych zdarzeń losowych. O wypadek niestety łatwo, czasem winowajcą jest inny kierowca, rowerzysta, gradobicie, dzikie zwierzę lub nawet oderwana gałąź. Ubezpieczenie AC to dodatkowa forma ochrony, a wykupienie go wiąże się z wieloma korzyściami.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, ale warto je mieć, bo stanowi wsparcie w razie wystąpienia szkody spowodowanej przez różne czynniki zewnętrzne. Należy pamiętać o tym, że do uszkodzenia samochodu i uszczerbku na zdrowiu kierowcy może dojść nie tylko w wyniku kolizji drogowej. Za poważne zniszczenie pojazdu może odpowiadać pożar, gradobicie, dzikie zwierzę lub nawet oderwana gałąź z drzewa na skutek silnych podmuchów wiatru. Trzeba od razu podkreślić, że mając jedynie ubezpieczenie OC, nie otrzyma się odszkodowania za losowe zdarzenia wywołane przez czynniki zewnętrzne. W przypadku ubezpieczenia AC można liczyć na pokrycie kosztów związanych z naprawą auta, co przełoży się na ogromne oszczędności.

Na zakup ubezpieczenia AC warto się zdecydować w celu uzyskania pomocy przy szkodach wyrządzonych przez osoby trzecie. Nie zawsze działania są przypadkowe, niektórzy niszczą auto z premedytacją. Akty wandalizmu nie są niczym nowym, nawet podczas postoju na parkingu można wrócić ze sklepu i zobaczyć porysowaną karoserię, to samo dotyczy wybicia szyby, przebicia opony itd. Mając autocasco, nie trzeba martwić się o konieczność naprawienia szkód z własnej kieszeni. Kolejną zaletą jest uzyskanie odszkodowania w razie całkowitego zniszczenia samochodu. Co więcej, ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłacenia odszkodowania w wysokości wartości pojazdu w dniu zdarzenia, więc znajdą się środki na zakup innego auta. Odszkodowanie przysługuje także po kradzieży samochodu. Można również liczyć na rekompensatę w przypadku szkody w wyposażeniu pojazdu.