Jak uniknąć zwyżki w ubezpieczeniu OC?

20 maja 2019

Oczywistym jest dzisiaj, że im młodszy kierowca decyduje się na inwestycję w swój pierwszy pojazd mechaniczny, zaraz po tym jak stanie się formalnie świeżo upieczonym zmotoryzowanym, tym większych kwot należnych w ramach obowiązkowego OC musi się spodziewać. Z czego to wynika? Najważniejsze kryterium, na podstawie którego od dawien dawna wyliczane jest OC to przede wszystkim wiek zmotoryzowanego zasiadającego za kierownicą samochodu. Im starszy, tym dla niego lepiej, ponieważ wraz z biegiem lat i na skutek bezkolizyjnej jazdy i niedoprowadzania do wypadków drogowych, będzie on w stanie zgromadzić na swym koncie istotne zniżki. Co natomiast z młodymi kierowcami? Sprawdź poniżej, z czego można w ich przypadku skorzystać.

Na pewno warto nie decydować się w ciemno, wybierając pierwszą lepszą ofertę. Konieczne jest skuteczne przeanalizowanie wielu propozycji, a później dopiero zrealizowanie selekcji jaka przybliży nas stricte do optymalnej dla nas oferty. Nie zapominajmy o tym, że rozwiązani często tkwi w zainwestowaniu w danym towarzystwie ubezpieczeniowym w kolejną polisę, to jest OC. To strzał w dziesiątkę, ponieważ zniżamy koszty, a zyskujemy przy tym dwa niezbędne ubezpieczenia, które naprawdę w razie ewentualnych problemów drogowych mogą się okazać bardzo przydatne.

Co więcej, przyda się zastosować prosty trik na ominięcie wysokich kwot ubezpieczenia OC, a mianowicie chodzi o dopisanie jako prawnego właściciela pojazdu osobę drugą, czyli kogoś, kto dysponuje zniżkami już wypracowanymi przez lata jazdy bez szwanku.