Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu

21 marca 2017

Ile kosztuje ubezpieczenie samochoduZakup pojazdu wiąże się ze sporym kosztem. Niektórzy decydują się na używane auta, za które płacą nieco mniej. Nierzadko koszty utrzymania takiego auta znacznie przewyższają jego cenę. Co wchodzi w te koszty i czy są one obowiązkowe?

Oprócz regularnych przeglądów musimy płacić za ubezpieczenie samochodu. Pytania u kwotę ubezpieczenia są bardzo powszechne, fraza ile płacicie za ubezpieczenie samochodu jest wyjątkowo popularna w polskich wyszukiwarkach. Nikogo nie powinno to dziwić – koszt ubezpieczenia OC i AC może być bardzo różny, wszystko zależy od ubezpieczyciela, od stanu ubezpieczanego pojazdu, od wieku kierowcy. Ile za OC płacą doświadczeni kierowcy, a ile ci mniej doświadczeni? Zwykle są to spore różnice, które to zachęcają młodych ludzi do zdecydowania się na szukanie ubezpieczenia najtańszego, najkorzystniejszego dla nich. Zniżki OC zwykle przysługują za bezszkodową jazdę, dotyczą tych kierowców, którzy od wielu lat bezpiecznie i rozsądnie prowadzą swoje auta. Młodzi mają nieco gorzej, ponieważ muszą dopiero zasłużyć na zaufanie ubezpieczyciela. Niektóre firmy także przewidują dla nich atrakcyjne zniżki OC i AC – zwykle w wypadku zdecydowania się na oba ubezpieczenia.

Dlaczego warto wybrać i OC, i AC

Ile kosztuje autocasco, a ile OC samochodu? Zwykle tanie OC oznacza także tanie AC. Autocasco nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem, jednak dzięki niemu zyskujemy wsparcie finansowe w sytuacji uszkodzenia samochodu. Nie musimy się martwić warunkami atmosferycznymi, które mogą wpłynąć na nasze auto – kwotę naprawy pokryje ubezpieczyciel. Dlatego też firmy ubezpieczeniowe i rozsądni kierowcy namawiają do wykupienia polisy i OC, i AC. Jeśli wybierzemy oba rodzaje ubezpieczenia samochodu, to ubezpieczyciel może zaproponować nam zniżki. Za OC płacicie w takim wypadku nawet o kilkaset złotych mniej. O zniżki warto pytać, warto o nich czytać – każdemu z nas zależy na bezpieczeństwie podczas jazdy, ale z pewnością nie chcielibyśmy przepłacać. Jeżeli atrakcyjne warunki OC i AC wiążą się z płaceniem niewiele za te ubezpieczenia, to z pewnością chętnie zdecydujemy się na danego ubezpieczyciela i zostaniemy z nim przez lata.