Ile kosztuje ubezpieczenie na samochód dla młodych

9 marca 2017

Ile kosztuje ubezpieczenie na samochód dla młodychWiele mówi się o rosnących cenach ubezpieczenia na samochód. Więcej za ubezpieczenie muszą płacić nawet doświadczeni kierowcy, ale najbardziej odczuwalne mogą okazać się opłaty dla młodych. Ubezpieczenie nowego samochodu jest jednym z tych czynników, który powstrzymuje nas przed jego zakupem. A jeżeli rozsądnie podejdziemy do kwestii szukania odpowiedniego ubezpieczenia OC jak najtaniej, to nie musimy martwić się trudnymi do uregulowania rachunkami.

O ubezpieczeniu OC

Co to właściwie jest ubezpieczenie OC? Rozpoczynając naszą przygodę z motoryzacją i decydując się na nasz pierwszy samochód możemy czuć się nieco zagubieni w świecie nowych pojęć. Ubezpieczenie OC odejmuje nam nieco stresu w sytuacji, gdy to my przyczynimy się do wyrządzenia szkody innemu kierowcy. Poszkodowany w wypadku otrzymuje środki, które mają mu pomóc naprawić szkody. Środki te pochodzą od firmy, w której ubezpieczony był sprawca.

Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla młodych i starszych kierowców. Dzięki niemu nie musimy z własnej kieszeni płacić za naprawę samochodu, z którym doszło do stłuczki. Ubezpieczenie OC pojazdu ważne jest przez dwanaście miesięcy. Przy kupnie nowego samochodu ubezpieczenie powinniśmy zawrzeć nie później niż w dniu, w którym rejestrujemy auto. Ubezpieczyciel może nie pokryć kosztów wypadków w kilku sytuacjach – na przykład w przypadku prowadzenia po alkoholu lub też prowadzenia skradzionego auta.

Dlaczego ubezpieczenie OC jest konieczne

Brak ubezpieczenia OC plus wypadek to nie tylko kłótnia z kierowcą, zmarnowany czas i nerwy, ale także inne przykre konsekwencje – odholowanie samochodu czy też kara finansowa od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Cena OC dla młodego kierowcy obecnie znacznie przekracza tysiąc złotych, więc ubezpieczenie to nie należy do najtańszych. Warto jednak poszukać dobrego ubezpieczyciela, który pomoże Ci nieco zaoszczędzić, doradzi i wyjaśni wszelkie nurtujące kwestie. Solidna firma ubezpieczeniowa to nie tylko bezpieczeństwo, ale i najtańsze ubezpieczenia dla młodych kierowców.