Dlaczego warto mieć autocasco?

27 września 2021

Chociaż ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, to w wielu przypadkach warto je wykupić. Taka dodatkowa ochrona może uchronić właściciela pojazdu przed koniecznością poniesienia wysokich kosztów na skutek kradzieży pojazdu lub jego zniszczenia/uszkodzenia. Jest wiele powodów, dla których warto zapłacić za polisę AC, czas najwyższy je poznać.

Czy warto wykupić ubezpieczenie AC?

Autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem pojazdu na wypadek jego utraty, zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży. Jeśli ma się nowe auto, o dużej wartości, to najlepszym rozwiązaniem jest zwiększenie ochrony i wykupienie dodatkowej polisy AC. Jest ona obowiązkowa w przypadku brania pojazdu na kredyt lub w leasing. Do zniszczenia samochodu może dojść z różnych powodów, niekoniecznie będzie to wina osoby trzeciej. Problemem są także niefortunne zjawiska atmosferyczne, na której człowiek nie ma wpływu. Nie można zapanować nad nieokiełznanymi siłami przyrody, które niestety mogą przyczynić się do zniszczenia pojazdu: przykładem będzie uderzenie w niego konaru drzewa w podczas silnych podmuchów wiatru. Mając ubezpieczenie AC, nie będzie trzeba ponosić kosztów naprawy auta z własnej kieszeni.

Kolejnym powodem, dla którego warto mieć wykupioną polisę AC, jest uszkodzenie auta przez nieznanego sprawcę szkody. Niestety nie brakuje nieuczciwych osób, które uciekają z miejsca zdarzenia. Przypadki wyjścia ze sklepu i zobaczenia wgniecenia w drzwiach samochodu, porysowanej karoserii czy uszkodzonego lusterka, nie są rzadkością. Niektórzy są na tyle uczciwi, że zostawią kartkę za wycieraczką, aby się z nimi skontaktować. Czasem nie można nawet sprawdzić, kto jest sprawcą zdarzenia przez brak monitoringu. Na szczęście w przypadku wykupionego autocasco możliwe staje się zlikwidowanie szkody przez ubezpieczyciela. Polisa AC jest niezwykle przydatna w przypadku uszkodzenia samochodu n skutek zderzenia ze zwierzęciem, bo koszty jego naprawy pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli sprawcą zniszczenia samochodu jest jego właściciel, to również można spać spokojnie, mając kompleksową ochronę w postaci autocasco.