Czy zakup ubezpieczenia AC się opłaca?

8 czerwca 2022

Jeśli ktoś ma stary pojazd o niewielkiej wartości, to wykupienie ubezpieczenia AC jest zbędne. Rozwiązanie takie staje się wręcz nieopłacalne. Autocasco zapewnia ochronę na wypadek utraty pojazdów, jego zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży. W zależności od wybranego pakietu może być on bardziej lub mniej rozbudowany. Dokładne sprawdzenie zakresu ubezpieczenia to podstawa. Wykupienie go ma zagwarantować uzyskanie rekompensaty za utratę lub zdewastowanie samochodu. Warto też wiedzieć, że ubezpieczenie AC obejmuje również ochronę przed szkodami wyrządzonymi samodzielnie. Wiele powodów przemawia za wykupieniem dodatkowej polisy.

Czy warto wykupić dodatkową polisę, czyli ubezpieczenie AC?

Do zniszczenia auta może dojść z różnych powodów. Nie zawsze będzie to wynikiem zamierzonych działań osób trzecich. Czynniki atmosferyczne również mogą zniszczyć samochód. Nierzadko dochodzi do tego wyniku silnych burz, którym towarzyszą porywiste podmuchy wiatru. Podczas wichury łatwo o zerwanie ciężkiej gałęzi, która spadnie z impetem prosto na samochód. Siły natury mogą być niezwykle niebezpieczne. Mając ubezpieczenie AC, nie będzie trzeba ponosić kosztów naprawy zniszczonego auta. Możliwe jest nawet uzyskanie odszkodowania za szkodę całkowitą, jeśli dojdzie do pełnego zdewastowania pojazdu. Na korzyść płacenia za AC przemawia również zapewnienie ochrony przed uszkodzeniem samochodu na skutek zderzenia ze zwierzęciem.

Niestety nierzadko słyszy się o tym, jak jakaś dzika zwierzyna wpada prosto pod koła samochodu. Wymienić można przykładowo dziki i sarny. Zderzenie się z dużym zwierzęciem może wyrządzić ogromne szkody. Nie zawsze udaje się ominąć oślepione światłami zwierzę i kończy się ze zniszczoną maską, stłuczoną szybą itd. Nawet niepozorne gryzonie mogą siać spustoszenie w samochodzie. Kuny to prawdziwe utrapienie kierowców, ponieważ przegryzają kable. Zwierzęta mogą również zadrapać karoserię itd. Ubezpieczenie AC będzie niezwykle pomocne w przypadku szkody wyrządzonej przez nieznanego sprawcę. Zdarza się również tak, że kierowca sam przyczyni się do powstania szkody, o uszkodzenie zderzaka lub lusterka na parkingu nietrudno.