Czy warto wykupić ubezpieczenie AC na wakacyjny wyjazd?

18 sierpnia 2022

Jeśli planujesz wakacyjny wyjazd na urlop własnym samochodem, pamiętaj o jego odpowiednim ubezpieczeniu. Długie i nieznane trasy, zmęczenie i upały to czynniki, które zwiększają ryzyko wypadków i stłuczek. Czy warto zatem wykupić ubezpieczenie AC na wakacyjny wyjazd? Oczywiście, że tak!

Ubezpieczenie AC – podstawowe informacje

Każdy właściciel pojazdu jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia OC, które chroni kierowcę przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone osobom trzecim wskutek wypadku z udziałem swojego samochodu.

Jeśli chcesz ubezpieczyć swój samochód na wypadek zdarzeń takich jak: stłuczki z innymi pojazdami, zwierzętami i pieszymi, uszkodzenie auta wskutek aktów wandalizmu, kradzież samochodu lub części jego wyposażenia czy zniszczenie pojazdu wskutek działania sił żywiołów; powinieneś zainteresować się ofertą ubezpieczenia AC.

W jakich sytuacjach warto wykupić ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie AC może okazać się nieocenioną pomocą w wielu sytuacjach. Jeśli zastanawiasz się, czy może się ono przydać podczas wakacyjnego wyjazdu, odpowiedź brzmi: jak najbardziej.

Podróżowanie własnym autem w trakcie wakacyjnych upałów, przemierzanie setek kilometrów długich i nieznanych tras, zmęczenie i stres związany z prowadzeniem auta, mogą sprawić, że ryzyko wypadku czy stłuczki stanie się bardzo realne. W takiej sytuacji dodatkowa polisa AC może uchronić Cię przed wieloma wydatkami związanymi z ewentualnymi uszkodzeniami pojazdu w czasie wakacyjnego wyjazdu.

Jak wybrać ubezpieczenie na wakacyjny wyjazd za granicą?

O dodatkowym ubezpieczeniu AC warto pomyśleć, jeśli planujemy wyjazd za granicę. Co prawda większość ubezpieczycieli nie oferuje polis AC krótkoterminowych, ale mimo to warto zainteresować się ich ofertą.

Z pewnością zastanawiasz się, czy ubezpieczenie AC jest ważne także poza granicami kraju. Otóż, zdecydowana większość towarzystw ubezpieczeniowych działa na terenie całej Europy. Warto jednak pamiętać, że na ten moment niektórzy ubezpieczyciele wykluczają z ochrony takie kraje jak Rosja czy Białoruś.