Co to jest ubezpieczenie mini AC?

10 października 2022

Ubezpieczenie AC może być w wersji mini, co pozwoli na zwiększenie zakresu ochrony bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów dodatkowych. Warto najpierw sprawdzić, co dokładnie obejmuje tego typu polisa, czy rzeczywiście warto zdecydować się na jej wykupienie. Czasem lepiej zapłacić więcej pieniędzy i mieć standardowe autocasco.

Co warto wiedzieć o minicasco?

Ubezpieczenie AC mini to kolejny wariant dodatkowego produktu oferowanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Można powiedzieć, że stanowi okrojoną wersję klasycznego autocasco. Na korzyść AC mini przemawia bardzo atrakcyjna cena, ale wynika ona z niepełnej ochrony. Bardzo często można liczyć na cennik, składka nie jest naliczana indywidualnie. Najczęściej nie będzie nawet wymagany udział własny. Można ubezpieczyć także kilkunastoletnie auto. AC mini występuje zwykle w wielu wersjach do wyboru, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Niestety w większości przypadków nie można liczyć na nabycie zniżek z AC. Ochrona w ramach tego typu ubezpieczenia obejmuje tylko teren Polski, chociaż zdarzają się pewne wyjątki w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych. Oferta jest nadal mocno ograniczona, relatywnie mało firm może zaproponować tego typu polisę ubezpieczeniową.

Minicasco będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, które chcą zwiększyć zakres ochrony, ale bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Jeśli ktoś zostawia samochód w miejscach niestrzeżonych na dłuższy czas, to warto pomyśleć o AC mini. Będzie odpowiednie w przypadku częstych wyjazdów i parkowania pod chmurką, z dala od monitoringu. Zawsze istnieje ryzyko, że auto ulegnie uszkodzeniu na skutek działania sił natury, zostanie skradzione. Nie każdego stać na autocasco, dlatego tańszy wariant AC mini będzie dobrą alternatywą. Rozwiązanie to można polecić także osobom, które nie mają wypracowanych jeszcze zniżek na AC, co wiąże się z koniecznością opłacenia wysokiej kwoty za pełne ubezpieczenie. Przy wyborze AC mini warto mieć na uwadze zakres ubezpieczenia, zakres terytorialny i maksymalny wiek auta.