AC w praktyce

9 marca 2019

Obawiasz się, że Twój świeżo zakupiony samochód zostanie zniszczony nawet niekoniecznie z Twojej winy, ale na skutek działania kogoś innego, bądź w zupełnie przypadkowych okolicznościach? Obowiązkowo powinieneś zwrócić uwagę na to, jakie są aktualne oferty rekomendowanych towarzystw ubezpieczeniowych, które posiadają w swej ofercie nieobligatoryjne, ale bardzo mile widziane u każdego kierowcy AC. Czym ono jest?

AC, a więc…?

Pod skrótem AC kryje się dobrze znana każdemu zmotoryzowanemu terminologia Assistance, która odnosi się do uzupełniającego w pewnym sensie, dodatkowego ubezpieczenia, jakie pozwala z reguły na kompleksową ochronę pojazdów od kradzieży, a także rekompensatę pieniężną pojazdów zniszczonych czy to z naszej winy, czy wskutek zderzenia z ludźmi, zwierzętami i przedmiotami. Dodatkowo, to również gwarancja wypłaty odszkodowania w momencie, kiedy nasz pojazd mechaniczny będzie uszkodzony przez negatywne działanie sił przyrody i nieoczekiwane zdarzenia losowe takie jak huragan, powódź, pożar.

Nie zaszkodzi

Wielu zmotoryzowanych, chcąc zaoszczędzić środki pieniężne rezygnuje z dodatkowych ubezpieczeń, wybierając jedynie te, które są przymusowe. Niemniej jednak, jest to słaba oszczędność, bo przecież w razie nawet braku naszej winy, a nieszczęśliwych zdarzeń z naszym udziałem, narazimy się na dodatkowe koszty. Nie ma sensu zatem omijać AC szerokim łukiem, bowiem czasem może to być nasza ostatnia deska ratunku. Nie wybierajmy tego rodzaju ubezpieczenia, za które trzeba już nieco zapłacić, w ciemno. Dokonujmy selekcji pod katem tego, co jest dla nas najbardziej odpowiednie i optymalne nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia, lecz również warunkami.