AC – kilka zalet, które przesądzają o sensowności nabycia polisy

26 czerwca 2017

AC – kilka zalet, które przesądzają o sensowności nabycia polisy

Przedmiotem kradzieży może paść każdy jeden wóz, w zasadzie niekoniecznie wyjątkowo ekskluzywny i bez względu na jego przebieg czy stan techniczny. Złodzieje polują na pojazdy nawet po to, żeby oddać samochód na złom i pozyskać z jego części spore środki pieniężne. Stosowną formą ochrony przed tego typu nieprzyjemnymi incydentami może być natomiast stosowne ubezpieczenie AC.

Jako AC rozumie się formę polisy dodatkowej, którą oferują wysokiej klasy towarzystwa ubezpieczeniowe. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie dodatkowego zabezpieczenia, będącego czymś więcej niż pakiet podstawowy w postaci polisy OC wymaganej odgórnie na podstawie obowiązujących regulacji prawnych. Jeżeli nie szczędzimy pieniędzy na tego typu polisy, możliwe będzie przede wszystkim uzyskanie odpowiedniej, niemałej rekompensaty w razie, gdyby nasz wóz stał się przedmiotem kradzieży. Szczególnie istotne jest, żeby zainwestować w ubezpieczenie AC wtedy, kiedy nasz pojazd zostanie przez nas nabyty w ramach inwestycji kredytowanej. Wówczas, aby dodatkowo nie narażać się na kolejne koszty, istotne jest nabycie właściwej formy ochrony i AC jak najbardziej taką ochroną jest.

Jeżeli chodzi o AC, to jest to jedno z najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych przez zmotoryzowanych ubezpieczeń komunikacyjnych. Zakres jest niezwykle rozległy, a to jak dokładnie prezentuje się nasza polisa jest uzależnione w zasadzie od nas samych – ile zapłacimy, jak wysoka będzie nasza składka, tak będzie wyglądała forma gwarantowanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe ochrony. Wpływ na wysokość składki mają liczne czynniki, do których zalicza się markę i model wozu, cenę danego pojazdu, jego stan techniczny, rocznik, przebieg silnika, wartość rynkową, wyposażenie dodatkowe, jakie do niego nabyliśmy itd.